Niezrozumiała decyzja sędziego 

MORALES Cristopher z Gwatemali bez szans w walce z naszym reprezentantem. 2min 13 sek. potrzebował Maciek na wygranie walki. Zdecydowana walka na uchwycie i 3 punktowane akcje techniczne (yuko i 2x waza-ari) dały zwycięstwo naszemu zawodnikowi.

Drugi przeciwnik, Algierczyk REBAHI Salim wydawał się być w zasięgu możliwości naszego reprezentanta. Wyrównany pojedynek bez punktowanych akcji z lekką przewagą Maćka. Wszystko dobrze układało się do 3 min.30 sek. kiedy to po mocnym ataku na uchi-mata, o mały włos Maciek wylądowałby na plecach. Prawdopodobnie ten atak i kontynuacja walki w parterze zadecydowała, że sędzia ukarał naszego zawodnika karą „shido”. Do końca walki pozostało tylko 20 sek. Jeszcze jeden mocny atak ze strony naszego zawodnika, ale bez zdobyczy punktowej. Stosunek walk 1:1 koniec startu.

Trzymamy kciuki i wierzymy w dobry występ pozostałych naszych reprezentantów.

PROGRAM ZAWODÓW

Czwartek

10:00 Eliminacje
17:00 Blok finałowy

Dziewczęta: -40kg, -44kg
Chłopcy: -50kg, -55kg walczy: Maciej Grzyb

Piątek

10:00 Eliminacje
17:00 Blok finałowy

Dziewczęta: -48kg, -52kg
Chłopcy: -60kg, -66kg walczą: Tomasz Czerniawski i Paweł Wawrzyczek

Sobota

10:00 Eliminacje
17:00 Blok finałowy

Dziewczęta: -57kg, -63kg walczy: Anna Isenko
Chłopcy: -73kg, -81kg

Niedziela

10:00 Eliminacje
17:00 Blok finałowy

Dziewczęta: -70kg, +70kg walczy: Kamila Pasternak
Chłopcy: -90kg, +90kg

Serdecznie zapraszamy do oglądania walk i śledzenia wyników online w rywalizacji w Mistrzostwach Świata Kadetów.

Powodzenia ! ZAPRASZAMY