Debiut w Pucharze Świata Seniorów

Kontuzja aktualnego Mistrza Polski Bartłomieja Garbacika, umożliwiła udział w Pucharze Świata naszemu zawodnikowi. Zajmujący 5 miejsce Maciej Grzyb w seniorskim rankingu PZ Judo został powołany na zawody i był bliski sprawienia niespodzianki.


Wypowiedź naszego zawodnika:

Maciej Grzyb (Drako Warszawa) – Spokojnie podszedłem do seniorskiego debiutu w European Open, dopiero zaczynam zdobywać doświadczenie. Objąłem prowadzenie po rzucie biodrowym o-goshi, sądziłem, że dostanę nawet waza-ari, tymczasem wyświetliło się yuko, a po chwili w ogóle sędziowie odwołali punktację. Zaraz po tym jakbym na chwilę stanął, rywal to wykorzystał i rzucił mnie na ippon.
Wcześniej uczestniczyłem w ME i MŚ kadetów. Lepiej spisałem się w turnieju światowym, gdyż wygrałem jedną walkę, a w drugiej rundzie przegrałem dopiero w końcówce.

logo_eju_judo sportWYNIKI